چرا افراد کسب و کاری برای خود راه اندازی می کنند؟

در مورد اینکه چرا افراد شغل خود را ترک می کنند و برای خود کسب و کاری شروع می کنند دلایل بسیاری وجود دارد.

با برنامه ریزی درست و دقیق،سخت کوشی و ایده پردازی مناسب ممکن  است یک کسب و کاری راه اندازی کنید که رشد و پیشرفت خواهد کرد. بسیاری از کسانی که یک کسب و کاری را شروع می کنند شور و شوق دارند به بسیاری از چیزها باور دارند و برای پیدا کردن یک شکاف برای بهره برداری در بازار سعی و تلاش می کنند.

چرا کسب و کار خود را شروع می کنید؟

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا کارآفرینان در انگلستان کسب و کار نوپا راه اندازی می کنند. به عنوان مثال:

­_ می خواهند کاری را انجام دهند که به آن علاقه دارند و برایشان جذاب است

_ می خواهند رئیس و کارفرمای خود باشند

_ می توانند خلاق باشند

_ به یک تعادل کاری-زندگی بهتری دست یابند

_ برای کسب درآمد بیشتر

چنانچه همه ی اینها یک دلایل محکم برای کسانی است که می خواهند یک کسب و کاری را در انگلستان شروع کنند ، اما در کشورهای دیگر کسانی هم وجود دارند که لزوما کسب و کاری را از بین انتخاب هایی که دارند برای بهبود زندگی خود شروع نمی کنند بلکه کسب و کار را شروع می کنند به این دلیل که تنها راه برای زنده ماندن خود و خانوادشان است.

تاسیس یک کسب و کار می تواند سخت باشد و در ایجاد آن با چالش های زیادی روبه رو شوید اما برای برخی افراد ایجاد یک کسب و کار به معنای واقعی می تواند تفاوتی بین مرگ و زندگی باشد.

اگر شما یک کارآفرین هستید ممکن است تا به حال میلیون ها دلیل برای اینکه خودتان را درگیر یک کسب و کار جدید نکنید شنیده باشید: بسیار خطرناک است،ممکن است بدهی بیاورید، در زندگی اجتماعی خود شکست می خورید و حرف های بسیار زیاد دیگر. اما باز هم با تمامی این شک و تردیدها افراد در دنیای کسب و کار اقدامات تازه ای انجام می دهند. چند دلیل زیر را برای اینکه کسب و کار خود را استارت بزنید در نظر بگیرید:

1.ذخیره کردن زمان: در ابتدا شما ساعت های زیادی کار خواهید کرد و در مقابل دستمزد کمتری خواهید داشت. اما اگر آن را درست انجام دهید می توانید بر برنامه زمانی خود تسلط یابید و در بیشتر مواقع در زمان خود صرفه جویی کنید.

2.افتخار و غرور: زمانی که شما برخی کارها را با موفقیت انجام می دهید احساس بسیار خوبی به شما دست می دهد. و از انجام برخی کارهای خود احساس افتخار می کنید. این باعث می شود که در انجام کارهای خود مشتاق تر باشید.

3.آینده ی شما: اگر شما یک دکتر،لوله کش یا راننده ی اتوبوس هستید بسیار سخت هست تصور کنید که شغل و حرفه ی خود را به یکی از نزدیکان خود واگذار کنید اما اگر شما صاحب کسب و کار خود باشید و برای خود یک کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید می توانید این کار را به نسل بعدی هم منتقل کنید. و به آن افتخار کنید چون شما آن را ایجاد کرده اید.

4.ارتباط: کارآفرینان موجودات اجتماعی هستند. آنها دوست دارند که همدیگر را ببینند،بسیاری از ماجراها را برای یکدیگر بازگو کنند و از تجربیات یکدیگر چیزهای یاد بگیرند.

5.تازگی: ما به عنوان انسان، تجربیات جدید را دوست داریم. شروع کردن کسب و کار جدید این را تضمین خواهد کرد که همیشه با چالش ها و تجربیات جدید روبه رو شوید.

6.استقلال مالی: بیایید صادق باشیم این ممکن است بزرگترین دلیل افراد باشد برای اینکه کسب و کار خود را راه اندازی کنند. و این چیز خوبی است!شما استقلال مالی می خواهید. به ما اعتماد کنید. پول نمی تواند خوشبختی را بخرد ولی باعث می شود که راحت تر خوشبختی را بیابیم.

7.تغییر دادن دنیا: همه این شوخی را می کنند که کارآفرینان می گویند می خواهند دنیا را تغییر دهند. این سخت است که تصور کنید چگونه یک تلفن همراه دنیا را تغییر داده است. اما کسانی هستند که همه ی این کارها را با موفقیت انجام داده اند. نگاهی به ایلان ماسک، بیل گیتس، سرگئی برین، و کارآفرینان بی شمار دیگر بیندازید که با کارهای بزرگ، دنیا را تغییر داده اند. پس اگر شما هم بخواهید می توانید مطمئن باشید.

8.ایجاد شغل: هیچ چیز رضایت بخش تر از این نیست که بدانید، شما باعث موفقیت کارمندانتان هستید. ایده ی شما برای آنها یک فرصت و شرایطی را ایجاد می کند که یک زندگی به دست آورند،خانوادشان را تامین کنند و به تحقق رویاهای خود ایمان بیاورند.

پس برای موفق شدن هیچ وقت دیر نیست. دست بکار شوید خلاق باشید و به خودتان ایمان بیاورید.