چگونه به عنوان یک کارآفرین جوان موفق باشیم

زمانی که شما در شرایط یکنواخت کاری قرار می گیرید رئیس و کارفرمای خود شدن یک رویا به نظر میاید. به کسی پاسخگو نبودن،اهداف خود را برنامه ریزی کردن، با قواعد و قوانین خود کار کردن. از آنجایی که کسب و کار خود را راه اندازی کردن ارزشمند است، اما واقعیت این نیست هر آنچه را که شما ممکن است تصور کنید باشد چون آن نیازمند پیوند و تلاش های محکم زیادی است. در ابتدا،یک خط بسیار ظریف و نازکی بین موفقیت و شکست وجود دارد و این می تواند یک چالش واقعی را ایجاد کند برای اینکه مطمئن شوید شما در سمت و جهت درستی قرار گرفته اید.

زمانی که ما کسب و کار خود را شروع کردیم منحنی یادگیری ما به صورت سراشیبی بود. اشتباهات زیادی انجام دادیم اما همه ی اینها چیزهای خوبی بودند به دلیل اینکه باعث شدند درمسیر خود چیزهای زیادی یاد بگیریم و برای کسب موفقیت بیشتر تجربه ی کافی داشته باشیم. اما چند راهکار و نظریه قبل از اینکه به کار شروع کنیم به ما پیشنهاد داده شد که امیدوارم این پیشنهادها به شما نیز کمک کنند و آنها را آنگونه که مناسب می بینید به کار ببرید.

1.یک یا دو یا سه مربی پیدا کنید

اغلب موارد ما انسانها با کمک خواستن مخالفت می کنیم مخصوصا زمانی که از جنس آقایان هستیم. مطمئن نیستیم که این منیت یا کمبود اعتماد به نفس است اما به برخی دلایل همه ی ما فکر می کنیم که باید قادر باشیم همه ی کارها خودمان انجام دهیم. با این حال کمک خواستن نشانه ی ضعف نیست بلکه در واقع نشانه ای از درک و فهم بالا است. زمانی که شما یک چیز جدیدی را شروع می کنید نمی توانید انتظار داشته باشید که تمامی پاسخ و راهکارها را باید بدانید بنابراین با افرادی گفتگو کنید که قبل شما بوده اند و برخی کارهای ارزشمند انجام داده اند. زمانی که همه چیز سخت و دشوار هست مربیان می توانند مشوق شما باشند، آنها می توانند مشاوره ی بی طرفانه ای به شما بدهند،می توانند به شما کمک کنند که ارتباط برقرار کنید و با شبکه کار کنید. حتی اگر کسی کسب و کار خود را در یک بخش کاملا متفاوت شروع کرده باشد ،برخی مسائل را تجربه خواهد کرد که ممکن است شما اکنون با آن مواجه می شوید. هر کسی راه های مختلفی برای برخورد با مسائل دارد اما به وسیله گفتگو کردن با تعداد زیادی از متخصصان با تجربه می توانید از اشتباهات افراد دیگر چیزهای زیادی یاد بگیرید و کار خود را بهتر انجام دهید.

2. بسیاری از چیزها را از طریق تجربه ی عملی یاد بگیرید

هنگامی که شما وارد کسب و کاری می شوید نیاز است تا جایی که می توانید مطالعه کنید اما هیچ جایگزینی برای تجربه ی عملی وجود ندارد. حوزه های زیادی مثلا از چیزهای ظاهرا ساده گرفته تا تصمیم گیری، تا هنر استخدام و اخراج افراد، انجام تحقیقات مرتبط با بازار تجارت، گسترش شرکت،شناسایی منابع جدید درآمد وجود دارد که کارآفرینان به استاد نیاز دارند. کمی تجربه و دانستن اینکه چگونه کار را انجام دهید می تواند تمامی این تفاوت ها را به وجود آورد نه تنها اینکه راه را همواره می کند بلکه یاد می دهد که چگونه با مشکلات روبه رو شوید، چون مشکلات همیشه وجود خواهند داشت و کمی تجربه می تواند نردبانی باشد که راحت تر صعود کنید.

3.در رابطه با کسب و کار خود پرشور و اشتیاق باشید

از دیدگاه ما اگر شما نتوانید در مورد کسب و کار خود شور و اشتیاق داشته باشید هیچ دلیلی وجود ندارد که آن را دنبال کنید و ادامه دهید. اگر شما در کار خود پرشور نباشید افراد دیگر هم بی توجه خواهند بود. ما زندگی خود را بیشتر صرف کار کردن می کنیم،اگر شما  بتوانید رئیس خود باشید و امرارمعاش زندگی خود را از انجام کارهایی که دوست دارید بگذارنید شما واقعا در یک شرایط عالی و ارزشمندی هستید. بنابراین با اولین ایده شروع نکنید درباره ی آن فکر کنید برخی تحقیقات در رابطه با بازار تجارت انجام دهید سپس اهداف خود را پیش ببرید. اگر از هر آنچه که انجام می دهید لذت ببرید کارتان برای شما لذت و خوشی می شود. هیچ کس نمی تواند بگویید که رئیس و کارفرمای خود بودن راحت است اما اگر عزم و اراده دارید و تمایل دارید که از اشتباهات خودتان و دیگران بعضی چیزهایی را یاد بگیرید کارتان می تواند بهترین شغل دنیا باشد.